Het jaar 2015 in cijfers en beeld

Elektrisch vervoer in 2015 weergegeven in cijfers en beeld.

Verdienpotentieel elektrisch vervoer

Met de jaarrapportage ‘Verzilvering Verdienpotentieel Elektrisch Vervoer 2015’ geeft de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO.nl) jaarlijks inzicht in de werkgelegenheid en het verdienpotentieel van elektrisch vervoer.

De belangrijkste cijfers over de werkgelegenheid en het verdienpotentieel worden in onderstaande infographic weergegeven.

(noot: het betreft de jaarrapportage 2015 met hierin cijfers van het kalenderjaar 2014)

Elektrisch vervoer: de Nederlandse prestaties in internationaal perspectief
Aantal nieuwe registraties/ verkochte personenauto's 2015 (BEV/PHEV)Totaal aantal elektrische personenauto's 2015 (BEV / PHEV)Aantal (semi-)publieke laadpunten (inclusief snelladers)
Canada6.96018.4503.513
China207.382312.29458.758
Frankrijk22.78754.29010.665
Duitsland23.19349.2215.571
India2.0006.016328
Italië2.1346.1251.749
Japan24.653126.39722.110
Zuid-Korea2.8114.3311.270
Nederland43.76987.53118.251
Noorwegen35.61170.8257.055
Portugal1.1792.0031.206
Zuid-Afrika24128910
Spanje2.2915.9531.665
Zweden8.58714.5251.700
Verenigd Koninkrijk27.81049.6719.874
Verenigde Staten113.869404.09331.674
Brontabel als csv (666 bytes)

Het jaar 2015 voor elektrisch vervoer in cijfers

De infographic  is een visualisatie op basis van de volgende gegevens met betrekking op het jaar 2015 voor elektrisch vervoer in cijfers: Van 46.111 naar 90.275 elektrische voertuigen op de weg. Van 15.089 naar 43.769 nieuw verkochte elektrische personenauto’s. Van 3,9% naar 9,7% marktaandeel in nieuwverkopen. Van 254 naar 465 snellaadpunten. Van 11.860 naar 17.786 (semi-)publieke laadpunten. Groei van 25% naar 3.200 voltijdbanen in 2015. Van 120 naar 260 miljoen euro toegevoegde waarde (noot: in 2014). 4% bijtelling voor volledig elektrische auto’s. Vrijstelling van BPM en motorrijtuigenbelasting.

Aantal elektrische personenvoertuigen en (semi-)publieke (snel)laadpunten

De infographic is een visualisatie op basis van de volgende gegevens met betrekking op aantal elektrische voertuigen. Aantal elektrische personenvoertuigen Van 2015 tot 2020 Aantal 2015:                     87.531 1 Beoogd aantal 2020:    200.000
1 - noot: BEV = 9.790 stuks en PHEV = 78.871 stuks.
De infographic is een visualisatie op basis van de volgende gegevens met betrekking op aantal snellaadpunten. Aantal (semi-)publieke (snel)laadpunten Van 2015 tot 2020 2 Aantal 2015:                     17.786 Beoogd aantal 2020:      70.000.
2 - noot: marktpartijen hebben in 2015 via de Actieagenda ‘Wegverkeer elektrisch vervoer 2015-2020’ de ambitie uitgesproken om in 2020 over 200.000 elektrische personenvoertuigen en 70.000 publiek toegankelijke laadpunten (dit betreft semi-publiek en publiek toegankelijke laadpunten en snellaadpunten) te beschikken.
De infographic is een visualisatie op basis van de volgende gegevens met betrekking op de toename aantal elektrische personenvoertuigen 2014-2015 t.o.v. ambities marktpartijen voor 2020.Aantal elektrische personenvoertuigen 2015: 87.531. Beoogd aantal 2020:    200.000.